Lemezfedés – miért érdemes ezt választani a hagyományos cseréptető helyett?

SzolgáltatásainkReferenciák

A lemezfedés a hagyományos cseréptető egyre népszerűbb alternatívája, ami nem véletlen, hiszen olcsóbb és sok tekintetben egyszerűen jobb, mint az egyéb tetőfedési lehetőségek. De vajon milyen előnyökkel jár, és miért érdemes ezt a megoldást választani? Cikkünkben bemutatjuk a legfontosabb tulajdonságait, előnyeit és a választás szempontjait.

Mi a lemezfedés?

A lemezfedés egy modern tetőfedési technológia, amely vékony, könnyű, de mégis tartós fémlemezekből áll. Ezek az elemek horganyzott acélból készülnek, és különböző bevonatokkal rendelkezhetnek, amelyek növelik az ellenálló képességüket az időjárási hatásokkal szemben. A lemezfedést lakóházakon, ipari épületeken és mezőgazdasági létesítményeken is alkalmazzák.

A lemezfedés előnyei a cseréptetővel szemben

1. Csekély súly és egyszerű szerelhetőség

A hagyományos cseréptetők jelentős terhelésnek teszik ki az épület szerkezetét, míg a lemezfedés lényegesen könnyebb, ez pedig lehetővé teszi, hogy a tetőszerkezet kevésbé legyen megterhelve, és csökkenti az alapozásra nehezedő nyomást is. Ezen túl a lemezfedést gyorsabban és egyszerűbben lehet telepíteni, ami jelentős idő- és költségmegtakarítást eredményez.

2. Hosszú élettartam és tartósság

A modern lemezfedés rendkívül ellenálló az időjárási viszontagságokkal szemben: nem repedezik és nem törik, mint a cserép. Az acéllemezek horganyzott bevonata, illetve a különböző védőrétegek megakadályozzák a korróziót, így akár több évtizedig is karbantartás nélkül megőrzik minőségüket.

lemezfedés

3. Kiváló vízzárás és szélállóság

A hagyományos tetőcserepek között előfordulhatnak hézagok, amelyeken keresztül beszivároghat a víz. A lemezfedés ezzel szemben teljesen zárt rendszert alkot, amely megakadályozza a beázást, emellett jobban ellenáll a viharoknak és a szélsőséges időjárási körülményeknek is.

4. Alacsony karbantartási igény

A hagyományos cserép idővel törhet, mohásodhat vagy elmozdulhat, míg a lemezfedés esetében csupán minimális karbantartásra van szükség. Egy jól telepített lemeztető hosszú távon is problémamentes, így csökkenti a fenntartási költségeket.

Milyen típusú lemezfedések léteznek?

A lemezfedés különböző típusokban elérhető; ezek a következők:

Trapézlemez fedés – költséghatékony és erős, legtöbbször ipari és mezőgazdasági épületeken használják.

Cserepeslemez – a hagyományos cseréptető kinézetét utánozza, így esztétikus választás lakóházakhoz.

Moduláris cserepeslemez – a cserepeslemezzel ellentétben kisebb darabokból állítható össze, ami egyszerűbb felszerelést tesz lehetővé.

Állókorcos lemezfedés – modern és elegáns megjelenést biztosít, gyakran alkalmazzák minimalista stílusú épületeknél, de műemlék jellegű épületeken is előfordul.

Mikor érdemes a lemezfedést választani?

A lemezfedés különösen ajánlott az alábbi esetekben:

  • ha könnyű, de tartós tetőfedő anyagot keres,
  • ha gyors és gazdaságos megoldásra van szüksége,
  • ha hosszú távon alacsony karbantartási költségekkel szeretne számolni,
  • szha modern, letisztult megjelenést szeretne.

A lemezfedés tehát számos előnyt kínál a hagyományos cseréptetőkkel szemben: csekély súlya, tartóssága, kiváló vízzárása és alacsony karbantartási igénye miatt egyre népszerűbb választás mind a lakó-, mind az ipari, mezőgazdasági és kereskedelmi épületek esetében.

Ha Ön is hosszú élettartamú, esztétikus és fenntartható tetőfedést keres, a lemezfedés kiváló megoldás lehet. Amennyiben felkeltettük az érdeklődését, és szeretne bennünket megbízni a feladat elvégzésével, vegye fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén, tegye fel kérdéseit, és kérjen árajánlatot!

lemezfedés

Címkék:

Várjuk megkeresését elérhetőségeinken!

Kapcsolodó bejegyzések

Tetőfelújítás – az otthon védelmének kulcsa

Tetőfelújítás – az otthon védelmének kulcsa

A tető az épület egyik legfontosabb szerkezeti eleme, hiszen ez nyújt védelmet az időjárás viszontagságaival szemben. Az idő múlásával azonban még a legkiválóbb anyagokból készült tetők is elöregednek, megrongálódnak, ami nem csak az épület megjelenésére van hatással,...

bővebben