Minden évszaknak megvan a maga szépsége, például a nyárnak a napsütés, a télnek pedig a havazás, amit sokan kifejezetten várnak is. Az utóbbi években sajnos több furcsaságot is meg lehetett figyelni az időjárást illetően. Főleg a tavaszi szezonban lehet tapasztalni meglehetősen szélsőséges változásokat, azonban egyre jellemzőbbek az enyhe telek, majd a hirtelen jött fagyok is.
Ez nem csupán az állatok és emberek szervezetét teszi próbára, hanem többek között a házak szerkezetét is. Ebből kifolyólag már egy építkezésnek ennek szellemében kell megvalósulnia, vagyis minél több olyan megoldásnak kell előtérbe kerülnie, amelyekkel könnyen lehet alkalmazkodni a változékony időjáráshoz. Mivel az éghajlat változik, az emberek csak annyit tudnak tenni, hogy igazodnak a körülményekhez. Szerencsére ehhez megvannak a megfelelő eszközök, így nem kell aggódni az épületek szerkezetét illetően.
Sokan nem is gondolnák, de még a bádog szerkezetekre is hatással lehet az időjárás, ezért a bádogosmunkára is manapság nagyobb szükség van, mint ahogyan azt egyesek elvárnák.
Milyen hatással van a bádogos szerkezetekre az időjárás?
Ami az időjárás szempontjából a legkritikusabb tényezőnek számít, az egyértelműen a hőmérséklet ingadozás. Az anyag összehúzódik, tágul a meleg, hideg váltakozása miatt, ez a folyamatos mozgás pedig megterhelheti a rögzítéseket, felületkezeléseket. Ez hosszú távon repedést, anyagfáradást eredményezhet, ami pedig további károkat idézhet elő. Sokkal költségesebb az, ha az emberek a végsőkig várnak, ezért is célszerű gyakrabban ellenőriztetni az elemeket.

Vitathatatlan, hogy az elmúlt években a csapadék mennyisége is jelentős mértékben nőtt. Vannak olyan időszakok, amikor ez rendkívül intenzívé válik, ezért is alakulhatnak ki árvizek. Értelemszerűen a sok eső az épületeket is rongálja, ezáltal a bádogelemeket is. Ha sérül a felületvédő réteg, nagyon könnyen kialakulhat korrózió a nedvesség hatására, aminek visszafordíthatatlan következményei lehetnek.
Ebből a felsorolásból a forró nyarakat sem hagyhatjuk ki, aminél pedig az UV sugárzás jelent kockázatokat. Az erős napsugarak károsíthatják a bádog felületén található festékréteget, amitől a bevonat megrepedezik, fakul.
A városi légszennyezettség sem könnyíti meg a körülményeket
Az időjárás mellett mindenképp említést kell tenni a városi légszennyezettségről is, ami sajnos nem könnyíti meg az amúgy is nehéz körülményeket.
A levegőben megtalálható szennyeződések nagy mértékben felgyorsíthatják a korrózió folyamatát. A légszennyezettség az időjárásra is hatással van, elég csak a savas esőre gondolni, ami szintén súlyos problémákat idézhet elő az épületek szerkezeténél.
Milyen teendőket érdemes megfogadni a nagyobb károk elkerüléséért?
A legfontosabb, hogy legalább évente megtörténjen a szerkezet vizsgálata szakemberek közreműködésével. Ehhez a tavaszi, vagy pedig az őszi szezon ideális, ezzel pedig még időben ki lehet szűrni azokat a hibákat, amik később költségesebb helyreállítási munkálatokat eredményeznének.
Bizonyos esetekben a felületek tisztításával is javasol foglalkozni, mert a különböző szennyeződések is elindíthatják idő előtt többek között a korrózió folyamatát is.
A minőségi bádogosmunkáért bátran keressenek minket az ügyfelek! Precízen, pontosan dolgozunk, hiszen tudjuk, hogy sok minden függ a munkánktól. Honlapunkon bővebb információkat is találhat rólunk, szolgáltatásainkról.
Ha szeretne kérdezni, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken, munkatársaink készséggel állnak az érdeklődők rendelkezésére.
